MY

Zuzka & Vlado Dolinayovci

zakladatelia

Že s deťmi by sa dalo a malo pracovať úplne inak ako je bežné, sme si uvedomili počas štúdií na vysokej škole a presvedčili sa o tom vďaka práci v "trochu iných" školách - Zuzka u Katky Hrabětky v škôlke Montessori-svet a Vladko na gymnáziu C. S. Lewisa. A keďže chceme zdielať okrem života s našim synom aj niektoré pracovné aktivity, v Little Monkey dávame príležitosť realizovať to, čo cítime, že je správne - pripravovať deťom prostredie na radostné objavovanie sveta vo vlastnom tempe, sprevádzať ich s láskavou dôslednosťou a rešpektom ľudskej dôstojnosti. 

Okrem Little Monkey nás môžete stretnúť aj v krajanskom centre a galérii Kalab.

Dori Zorklerová

Dorka je chodiaci zdroj pozitívnej energie a prirodzenej radosti. Ani vnútorne necíti potrebu pedagogicky prevalcovať - radšej 

pozoruje, predvída a sprevádza.

Očarili ju cvičenia ticha (a hačkovanie), lebo v nich dokážeme počúvať seba. A to rada sprostredkúva aj deťom, ktoré chcú... A asi aj svojmu Majkovi a Marley:)

Simona Rezníčeková

Simonina cestu ku nám bola rovnaká ako Dorkina - cez referenciu jednej "našej" mamičky, ktorej opatrovala dcérku.

Jej skúsenosti s deťmi sú pestré a rôznorodé, ovplyvnené rôznou kultúrou a aj dĺžkou cesty. Uprednostňuje nenápadné sprevádzanie a kamarátstvo. Okrem práce

s deťmi sa venuje aj písaniu a tu ju môžete spoznať bližšie...

Elka Kutlíková

Elka svoju pracovnú dráhu začala ako učiteľka v škôlke, potom si odskočila porodiť a vychovať našu Zuzku a jej sestru Aďku, na iks rokov sa zavrela do kancelárie a teraz sa pri deťoch našla opäť. A nielen pri vnukovi Adriankovi:) Pomáha nám so všetkým, čo je potrebné a najviac ju bavia poobedia s deťmi.

Radanka Hvorecká

Radana je liečebná pedagogička a v Little Monkey pôsobí od roku 2014. Medzitým sa stala maminou dcérkam Dite a Dalme.

V novom šk. roku bude mať na starosti predškolskú prípravu a diagnostiku. Pre deti, ktoré "to" potrebujú inak, bude upravovať a prispôsobovať prostredie a okrem toho upozorňuje na klímu cez Znepokojené matky.

Zdenko Miko

Asi všetko okolo nás si z času na čas vyžaduje technickú podporu. Zdenko vie zariadiť azda všetko a ešte k tomu sa rád pridáva aj na piatkové expedície:)

Milina Matulová

Pôvodne bola vyvinutá metodika Jolly Phonics na učenie písania a čítania v Anglicku a my sme si program prispôsobili tak, že dávame dôraz na pestrú slovnú zásobu a prirodzené osvojovanie si jazyka. Časy a gramatiku v tomto štádiu neprezentujeme, len ju prirodzene používame. Dieťa v tomto veku si ju osvojuje prirodzene. Simplifikujeme, ale nie extrémne, aby sme zabezpečili to, že deti sa dostanú do styku s prirodzenou angličtinou. Metóda je postavená na princípe syntézy zvukov anglického jazyka.

Eva Macová

"Krása kvetín a keramická hlina ma pred rokmi prostredníctvom môjho manžela Juraja priviedli k tvorbe záhradnej keramiky. Mojou inšpiráciou sa stala príroda a všetko, čo v nej žije a rastie. Svojimi skúsenosťami sa rada podelím s každým,  kto má záujem o keramiku, pravidelne navštevujem škôlky a školy, deti sú moji najvďačnejší žiaci."

Jano Boldiš

Mužský element v ženskom kolektíve!

Zvuky, rytmus, hudba, nástroje, pohyb, hra, energia, voľnosť, ladenie, súlad, tím a miesto každého dieťaťa v ňom...

KONTAKT

 

Ak ste na našej stránke nenašli odpovede na všetky Vaše otázky, radi Vám ich zodpovieme na info@LittleMonkey.sk.

FOTOGALÉRIA (pozrite si naše fotky na FB:)

© 2012 by ZDK with Wix.com

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Zvolenská 24

821 09 Bratislava

info@LittleMonkey.sk