top of page

MY

20191215_105218.jpg

Zuzka & Vlado Dolinayovci

zakladatelia

Že s deťmi by sa dalo a malo pracovať úplne inak ako je bežné,  si Zuzka s Vladkom uvedomili počas štúdií na vysokej škole a presvedčili sa o tom vďaka práci v "trochu iných" školách - Zuzka u Katky Hrabětky v škôlke Montessori-svet a Vladko na gymnáziu C. S. Lewisa. A keďže chceli zdielať okrem života s našim synom aj niektoré pracovné aktivity, v Little Monkey dali príležitosť realizovať to, čo cítili, že je správne - pripravovať deťom prostredie na radostné objavovanie sveta vo vlastnom tempe, sprevádzať ich s láskavou dôslednosťou a rešpektom ľudskej dôstojnosti. 

V roku 2020 Zuzka s Vladkom tragicky zomreli, no dovtedy stihli svojim prístupom a odkazom inšpirovať mnohých a preto naďalej pokračujeme v ich odkaze.

Okrem Little Monkey Zuzka s Vladkom spoluzaložili aj krajanské centrum a galériu Kalab, ktoré funguje dodnes. 

Carpe Diem

ja_b&w.jpg
Simi Rezníčeková

Cesta Simi ku nám bola cez referenciu jednej "našej" mamičky, ktorej opatrovala dcérku.

Jej skúsenosti s deťmi sú pestré a rôznorodé, ovplyvnené rôznou kultúrou a aj dĺžkou cesty. Uprednostňuje nenápadné sprevádzanie a kamarátstvo. Okrem práce s deťmi sa venuje aj písaniu a tu ju môžete spoznať bližšie...

12006600_10206824995399061_9112053906085963069_o.jpg
Radanka Hvorecká

Radana je liečebná pedagogička a v Little Monkey pôsobí od roku 2014. Medzitým sa stala maminou dcérkam Dite a Dalme.

V novom šk. roku bude mať na starosti predškolskú prípravu a diagnostiku. Pre deti, ktoré "to" potrebujú inak, bude upravovať a prispôsobovať prostredie a okrem toho upozorňuje na klímu cez Znepokojené matky.

58673866_2169871996461269_41233122665210
Elka Kutlíková

Elka svoju pracovnú dráhu začala ako učiteľka v škôlke, potom si odskočila porodiť a vychovať našu Zuzku a jej sestru Aďku, na iks rokov sa zavrela do kancelárie a po rokoch sa pri deťoch našla opäť. A nielen pri vnukovi Adriankovi:) Začala v škôlke pomáhať so všetkým a po odchode Zuzky s Vladkom vzala škôlku pod svoje krídla.

217393400_879787112615279_8031039735689718308_n.jpg
Madlenka Seidmannová
Paťka.jpg

Paťka Fidrichová Miko

Madlenka študuje liečebnú pedagogiku a od mala

sa venuje hudbe, výtvarnému umeniu, divadlu, šitiu a najmä mažoretkovému športu. Rada spoznáva ľudí a skúša nové veci, každú výzvu vidí ako príležitosť niečo nové sa o sebe naučiť.

Paťka je momentálne študentkou študijného programu Predškolská a elementárna pedagogika.

K práci s deťmi sa dostala pred šiestimi rokmi ako opatrovateľka detí v rodinách. Nazerá na svet z toho lepšieho pohľadu, avšak snaží sa ho vnímať ho

vo svojej komplexnosti. Má blízky vzťah k prírode

a k hudbe.

Lenka.jpg
Lenka Mestická

Lenka je študentkou predškolskej a elementárnej pedagogiky na Univerzite Komenského. Je síce už inžinierkou iného odboru, no pri deťoch sa konečne našla. Rada deti pozoruje a sprevádza pri každodenných činnostiach, no ešte radšej sa od nich neustále učí.

dorka.jpg
Dorotka Švajdová

Dorka je aktuálne s Alankom na materskej dovolenke. Je chodiaci zdroj pozitívnej energie a prirodzenej radosti. Ani vnútorne necíti potrebu pedagogicky prevalcovať - radšej 

pozoruje, predvída a sprevádza.

Očarili ju cvičenia ticha (a hačkovanie), lebo v nich dokážeme počúvať seba. A to rada sprostredkúva aj deťom, ktoré chcú...

evka.jpg
Eva Macová

"Krása kvetín a keramická hlina ma pred rokmi prostredníctvom môjho manžela Juraja priviedli k tvorbe záhradnej keramiky. Mojou inšpiráciou sa stala príroda a všetko, čo v nej žije a rastie. Svojimi skúsenosťami sa rada podelím s každým,  kto má záujem o keramiku, pravidelne navštevujem škôlky a školy, deti sú moji najvďačnejší žiaci."

KONTAKT

Mapa

Ak ste na našej stránke nenašli odpovede na všetky Vaše otázky, radi Vám ich zodpovieme na littlemonkey@gmail.com.

Vaša správa bola úspešne odoslaná

FOTOGALÉRIA (pozrite si naše fotky na FB:)

bottom of page