top of page

November

V mesiaci November sme pokračovali v odhaľovaní tajov jesene. Na elipsách sme si hovorili o zvieratách, ktoré sa ukladajú na zimný spánok ako medveď, veverička či jež. Do poličky nám tiež pribudla aktivita – ježko zo sitka a špagiet na trénovanie jemnej motoriky. Hovorili sme si aj o sťahovavých vtákoch, ktoré nás na jeseň opúšťajú ako aj o tých, ktoré tu zostávajú. Pre tie sme vlastnoručne pripravili kŕmidlá z papierových roliek, ktoré sme rozvešali v Medickej záhrade. Počas našich outdoorových aktivít sa nám podarilo pozorovať niektoré z týchto vtákov – sýkorku, straku, vranu aj holubov. Keďže sa zozimilo rozprávali sme sa aj o tom, ako sa ľudia v zime obliekajú, aby sme v šatni na nič nezabudli.


Naša prvá novembrová expedícia nás zaviedla do Sadu Janka Kráľa, kde sme prepadli spontánnej listovačke a „vykúpali“ sme sa vo farbách jesene. Skúšali sme aj beh s úlohami a mandalu z listov ginka. Druhá expedícia nás zaviedla na železnú studničku, kde sme sa naučili rozlišovať dub a buk, ich listy, plody aj kôru. Keď sme sa snažili po tichučky preplížiť okolo rybárov, jeden ochotný rybársky tato nám ukázal svojho parádneho vianočného kapra. Na tretej expedícii sme pokorili dva bratislavské mosty.


Poobedia s Luckou deti strávili hraním zvieratkovského binga a rozmanitými kreatívnymi aktivitami. Vyrábali stromy otláčaním alobalu a rozcvičovali svoje rúčky na písanie obťahovaním šablón zvierat a obkresľovaním obrázkov. Veľkú úspech mala aj bodkovaná Knižka s aktivitami od Hervého Tulleta.


Zapojili sme sa aj do dňa cistickej fibrózy – vyrobili sme si veterníky, ktoré sme potom vyskúšali na záhrade.

November bol tiež veľmi sladký narodeninový mesiac. Oslávili sme tretie, štvrté aj piate narodeniny a pochutnali sme si na tortičkách.


Celý mesiac sme tiež pracovali s kalendárom. Učíme sa poznávať dni, mesiace aj ročné obdobia.

Advent sme odštartovali koncertom Mici a Mňau. Čas predvianočný môže začať.


Dori, Simi a Lucka


Najnovšie inšpirácie
Hľadať podľa tagov
No tags yet.
bottom of page