6 Jul 2020

20 Mar 2020

14 Mar 2020

10 Feb 2020

10 Jan 2020

28 Nov 2019

11 Nov 2019

Please reload

Najnovšie inšpirácie

September

16 Oct 2019

Po prázdninách sme v Little Monkey privítali akk nové tváre, tak aj spolužiakov, ktorí si vybrali dlhšie prázdniny. Aby sme sa všetci spolu zladili, v rámci elíps sme sa venovali našim pravidlám, zoznamovali sme sa s novými spolužiakmi a predstavili si nové usporiadanie priestoru. Veľkou novinkou je, že predškoláci a menšie deti teraz tvoria jednu veľkú triedu a v priebehu väčšiny dňa fungujú spoločne. Naši starší škôlkari sú nápomocní pri zoznamovaní nových detí s naším priestorom, vysvetľujú im ako triedime odpad, kde dávame kompost, kedy si umývame ruky, či ako si po sebe upratujeme. Predškolským aktivitám a pokročilému materiálu sa venujú v poobedňajšom bloku.
Každý deň pracujeme s naším dreveným kalendárom, kde vymieňame dni, mesiace, ročné obdobia aj aktuálne počasie a tak sme si hovorili aj o prvom jesennom dni a na ďalších elipsách sme sa venovali znakom jesene a otláčali sme si vlastnoručne nazbierané listy.
Po niekoľkých výpravách na blízke ihriská a do Medickej záhrady, pri ktorých sme sa učili chodiť bezpečne a vo dvojiciach, sme sa už odvážili aj na našu prvú expedíciu autobusom do sadu Janka Kráľa, kde sme si nazbierali gaštany a pohrali sa so psou kamarátkou Dášenkou.
V spálni sme zaviedli hneď dva nové rituály, každý deň zapaľujeme vonnú lampu (deti sa učia manipulovať bezpečne so zápalkami) a pred spaním robíme dychové cvičenia: „sfúkavame sviečku“ a „pijeme horúcu čokoládu“ (deti vás to radi doma naučia).
Pravidelne si aj čítame, máme za sebou Rozprávky na niti, Dračiu poštu, Kde žijú živé zvery, Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku, Elmera, Kvaka a Čľupa a veľa iných. 

Please reload

Please reload

Hľadať podľa tagov

© 2012 by ZDK with Wix.com

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Zvolenská 24

821 09 Bratislava

info@LittleMonkey.sk