top of page

December

December v Little Monkey sa niesol v duchu vianočnej pohody, vône škorice a príjemnej nenápadnej vianočnej melódie.

Okrem práce v poličkách a hier s materiálom, sme v tento vianočný čas s deťmi aj veľa vyrábali, varili a piekli. Vyrábali sme pohľadnice pre rodičov, aj pre domov dôchodcov, kde ich odniesla spolu s maminkou Paulínka B. Pri tejto príležitosti sme si porozprávali načo taký domov dôchodcov slúži, a kto v ňom býva. Deti táto téma veľmi zaujala a venovali sme sa jej niekoľko dní.

Medzi ďalšie kreatívne aktivity patrila aj výroba ozdôb na stromček či už zo slaného cesta alebo kartónu a bavlniek. Naučili sme sa vyrábať mydielka, do ktorých sme si pridali voňavé esenciálne oleje.

6.12. sme plný očakávaní nachystali Mikulášovi niečo pod zub a pripravili mu kávičku. Kedže bol piatok vybrali sme sa na expedíciu a cestou do Medickej záhrady sme stretli auto, z ktorého na nás trúbil a mával Mikuláš, anjel aj čert. Po príchode do škôlky sme si zaspievali a na veľkú radosť detí zistili, že Mikuláš všetko pojedol a deťom nechal aj malé darčeky.

Jedného dňa sme sa zhodli, že už je čas napiecť si medovníky. A tak sa jedna skupinka detí vybrala s Maťkou do obchodu. Predtým si spísali čo bude treba, aby sa na nič nezabudlo. Druhá skupinka detí si zatiaľ užívala hry na záhradke. Keď sme mali všetko pripravené a rúčky umyté, pustili sme sa do váženia, miešania, vaľkania a vykrajovania. O chviľku už nám celá škôlka krásne rozvoniavala. Deti veľmi bavilo pečenie a tak sme si vymysleli, že si vyskúšame upiecť aj oplátky. Všetko sme si pripravili, natiahli rukavičky (lebo para je horúca) a pustili sa do toho. Oplátky nám za chvíľku rozvoniavali a deti sa nemohli dočkať ako ich naservírujeme rodičom na kapustovej bodke za rokom.

Na elipsách sme sa rozprávali o adventnom období a kalendári a mali sme aj taký svoj, v ktorom však neboli čokoládky, ale papieriky s napísanou úlohou na daný deň. Napr. sme sa učili básničku, oprášili prach z listov rastliniek či zapaľovali sviečku na adventom venci. Pred obedom sme si všetci spoločne zapriali dobrú chuť a pripomenuli si názov sviečky, ktorá nám práve ten týždeň horela.

V decembri sme mali aj veľa narodeninových oslávencov, a na elipsách sme si spolu s rodičmi a niekedy aj súrodencami spoločne prezerali fotky a vypočuli sme si dojímavé, veselé a kreatívne príbehy.

Krúžkari sa učili na angličtine rôzne pesničky, hmat si trénovali na keramike, koordináciu na lezení a ušká na hudbe.

Spoločne sme si pripravovali olovrant, oddychovali pri knihe a výletovali na expedíciách. Predškoláci s Maruškou cvičili divadielko, ktoré si sami vymysleli, vytvorili kulisy a masky a ktoré nám nakoniec predviedli na kapustovej bodke, kde spolu so Simi deti pripravovali obed pre všetkých.

Posledný deň decembrový sa niesol v rozlúčke. Nielen náš odchod na vianočné prázdniny, ale lúčili sme sa aj s našou Maruškou. Spolu s deťmi sme pre ňu vyrobili spomienkovú knihu, v ktorej boli otlačené rúčky detí. Veríme, že nás Maruš určite príde niekedy pozrieť aj na dlhšie, ako len pri dverách s Miuškou.

za celý tím Dori:)


Najnovšie inšpirácie
Hľadať podľa tagov
No tags yet.
bottom of page