top of page

Február

Vo februári sme si rozmary počasia užili aj u nás v Little Monkey. Teplejšie a slnečné dni sme strávili na záhrade, kde sme si okrem voľnej hry zahrali zopár krát futbal, pri ktorom sme čo to zistili o spolupráci v skupine a vytiahli sme aj bedmintonové rakety. Veľa zábavy sme si užili aj pri hrách na naháňačku a schovávačku. Mali sme aj pár rozfúkaných dní, počas ktorých sme sa šli vždy pred obedom trochu prevetrať na krátku prechádzku v okolí škôlky, ale aj upršané dni, počas ktorých nás vonku na prechádzke potešila každá kaluž, do ktorej sme mohli skočiť – samozrejme v gumených nohaviciach a gumákoch. Na záhrade sa okrem iného pripravujeme aj na jar – obdivujeme prvé jarné kvietky v záhonoch a opatrne vytrhávame burinu, ktorá okolo nich rastie a už sa tešíme na sadenie.

Na elipsách sme si ukázali ako otvárať a zatvárať potichu dvere, keďže naše uši ale aj dvere často trpeli nečakaným tresknutím pri ich zatvorení a potom sme sa spoločne rozprávali, prečo je dôležité takto to robiť – deti spoločnou diskusiou prišli na to, že keď dverami trieskame tak to nielenže nie je dobré pre dvere, ktoré sa môžu pokaziť, ale nie je to dobré ani pre nikoho z nás, ktorí sme v škôlke, pretože sa môžeme zľaknúť, alebo nás to môže vyrušiť, keď sa práve na niečo sústredíme.

Potom sme si spoločne zažili opatrné chodenie po schodoch, ktoré je pre nás tiež veľmi dôležité, aby sme si neublížili a nezranili sa.

Na zopár elipsách sme si len užívali ticho a sústreďovali sa len na seba a na kroky svojich nôh po línií. Na jednej takejto elipse sa prechádzali naraz všetky deti a každý prispôsoboval tempo svojej chôdze kamarátovi pred sebou, nikto nikoho neupozorňoval ani nepredbiehal a na konci sme sa ešte rozprávali o tichu a kedy vlastne vieme také ticho zažiť.

V mesiaci február sme oslávili šieste narodeniny Tamarky, mali sme aj tri meninové oslávenkyne a vždy keď sa dalo, snažili sme sa urobiť si aj náš kalendár, aby sme vedeli, aký máme dátum, deň v týždni a mesiac.

Mali sme aj karneval, ktorý sme si užili najprv na elipse predstavovaním masiek a potom krátkou diskotékou v telocvični - nezabudnite si pozrieť zdieľaný fotofolder.

Posledný februárový týždeň sme sa na elipse spoločne zahrali hru Páči sa mi/Nepáči sa mi, kde sme zistili, že to čo sa páči a je príjemné nám, nemusí byť príjemné druhým a preto je veľmi dôležité si to vedieť povedať - povedať druhým, aj keď sa nám niečo nepáči a nie je nám to príjemné. Spoločne sme sa dohodli na tom, že keď nám niekto povie, že sa mu nepáči to čo mu robíme, prestaneme to robiť HNEĎ. A od tejto elipsy sme naozaj odsledovali veľa situácií, v ktorých to deti použili, fungovalo to a zabránilo to aj viacerým možným konfliktom.

Tento mesiac sme mohli spoločne zistiť, aká dôležitá je voda - praskla nám totiž vodovodná prípojka a boli sme na dva dni odpojení od prívodu vody. Zistili sme, že voda, ktorú často berieme ako samozrejmosť, tu zrazu nemusí byť a aké potrebné je ňou šetriť. Prvý deň odpojenia od vody sme strávili v škôlke, kde sme si hneď ráno napustili vodu do všetkých možných nádob, ktoré sme našli a po odstavení sme túto vodu celý deň používali. Druhý deň sme mali špeciálny – šli sme len na doobednú expedíciu do Medickej, kde sme sa spolu zabavili, cestou naspäť sme sa ešte zahrali na ihrisku a presne naobed sme sa rozišli domov.

Utorkové doobedia počas februára sme si užívali ešte posledné hodiny lezenia, na ktoré sa deti vždy veľmi tešili a odchádzali po nich nabité energiou. Poobedie v utorky a štvrtkové doobedie patrili tradične angličtine s Milinou, často aj cez spievanie pesničiek a pohyb. Pondelkové doobedie sa niektoré deti venujú hudbe s Jankom a v stredy zas tvoria z hliny s Evkou.

Vo februári sme toho zažili veľa, ale už sa tešíme na skutočný príchod jari, na slnečné a teplé dni na záhrade a na naše záhradkárčenie:)


Najnovšie inšpirácie
Hľadať podľa tagov
No tags yet.
bottom of page