top of page

Jún

Pokorononový mesiac sme začali v Little Monkey ako dve desaťčlenné skupinky. Veľké tigre, skupinka, ktorú sprevádzala Dori a malé orly, skupinka, ktorú sprevádzala Simi sa striedali v triede a na záhrade, a aby minimalizovali kontakt medzi sebou, dorozumievali sa vysielačkami. Po uvoľnení opatrení sme konečne mohli všetci začať využívať celý priestor.

V našom kolektíve sme privítali novú pani učiteľku, Elku, ktorá sprevádza deti spálňou a poobediami. Deťom sú tiež k dispozícii viaceré krúžky, na ktoré môžu chodiť všetci, čo majú chuť. Hudbou a rytmikou ich sprevádza Janko a angličtinu cvičia hravou formou s Milinou. Obom učiteľom sme na konci mesiaca usporiadali rozlúčku, keďže nás opustili aj naši predškoláci. Rozlúčka s Jankom sa zmenila na príjemnú jam session aj za účasti rodičov, zatiaľčo predškolácka rozlúčka sa niesla v znamení cirkusových kusov a rozdávania darčekov.

Deti sa po dlhšom odpočinku s vervou pustili do práce s pomôckami. Vďaka nášmu čarovnému wishlistu nám pribudlo niekoľko zaujímavých hier aj krásnych kníh. S knižkou, „Čo rastie v parku“ sme sa jedno piatkové ráno vybrali do Sadu Janka Kráľa a podarilo sa nám tam nájsť väčšinu stromov, ktoré sa v príbehu spomínajú. Vďaka daru predškoláčky Stelky máme aj vlastný výhonok ginka, ktorý nám zatiaľ rastie v črepníku na okne. Obnovili sme aj tradíciu piatkových expedícií a znovu sme začali navštevovať aj ihriská v okolí škôlky. Na prechádzkach si poctivo opakujeme pravidlá bezpečného pohybu po ulici a učíme ich tých mladších. Od júna sa ku nám pridala aj Dominikina sestra Karolínka. Počas leta sa tešíme aj na ďalšie nové prírastky, väčšinou z radov mladších súrodencov našich škôlkarov. Náš teraristický zoopark sa zmenšil – už nechováme hada a dočasne ani korytnačky, zostala nám len žabka. Na elipsách sme sa bavili o pravidlách, aké máme v Little Monkey, aby sa nám tu spolu príjemne spolunažívalo a hovorili sme si aj o šetrení vodou. Predškoláci skúmali ľudské telo a jeho orgány a vyrábali si knihy čísel. V rámci popoludňajšieho odpočinku staršej skupinky si čítame japonské rozprávky a aktívne počúvame relaxačnú hudbu rôznych žánrov. V júni deti spoznali hudbu Ärvo Pärta a rockové balady skupín Depeche Mode, Black Sabbath, Foo Fighters a Pink Floyd.

A kedže mimoriadny stav v krajine stále trvá, vaše daňové priznania majú ešte čas... Čiže Vás stále láskavo prosíme o vašu podielovú daň:)

Naše údaje: občianske združenie Inštitút celostnej edukácie, Pražská 17, 811 04 Bratislava, IČO: 50081454


Najnovšie inšpirácie
Hľadať podľa tagov
No tags yet.
bottom of page