Maria Montessori píše, že „Kto chce pomáhať dieťaťu nepotrebuje oporu v komplikovaných pozorovaniach a vyumelkovaných interpretáciách. Nevyhnutná je len láska k dieťaťu, túžba pomôcť a zdravý rozum."

A podľa nás ešte radosť a prirodzenosť... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V pokojnej rodinnej atmosfére a dômyselne pripravenom prostredí sa staráme o program detí vo veku od cca 3 rokov (odkedy sú samostatné v sebaobsluhe) s rešpektom ich individuálnych potrieb. Tiež poskytujeme podporu pre rodičov, ktorí sa rozhodli svoje deti vzdelávať doma. Spolupráca s externými odborníkmi (pedopsychológ, špeciálny a liečebný pedagóg, logopéd) nám umožňuje prispôsobiť sa deťom so špeciálnymi potrebami. Aktivity a napredovanie detí monitorujeme denne do záznamových hárkov a konzultujeme s rodičmi zvyčajne raz za štvrťrok. Raz mesačne sa snažíme pozývať rodičov na kávičku a koláčik s naším tímom, kde majú rodičia možnosť podiskutovať o aktivitách z uplynulého mesiaca. Stravovanie šijeme na mieru s Čo jedia zdravé deti

Raz za mesiac ideme na veľký výlet alebo náš čaká špeciálna aktivita: fašiangový karneval, deň detí, letná slávnosť, opekačka+stanovačka, splav Malého Dunaja, púšťanie šarkanov, svetlonoská slávnosť, Mikuláš, či rodinné výtvarné dielne k ročným obdobiam. Keď sa nás nazbiera dostatok, chodíme plávať do SPP, loziť do Vertiga, Janko s nami skúša rytmus a s Milinou objavujeme Angličtinu. Kto je odvážny a vydrží spať bez rodičov, môže ísť s nami na lyžovačku a do škôlky v prírode. Keďže žijeme v meste, kde je ponuka krúžkov a aktivít veľmi bohatá, v Little Monkey si poobede užívame "ničnerobenie" a povzbudzujeme Vás, aby ste s deťmi trávili poobedia spoločne doma:)

Pre veľkáčov ponúkame certifikované i neformálne kurzy (detské masáže, efektívne rodičovstvo, pedagogické poradenstvo, diskusie s odborníkmi) a predstavenie princípov našej práce na šiestich stretnutiach vždy od septembra. Radi Vám dáme tipy aj na "rozumné hračky" a môžeme pomôcť správne nastaviť detskú izbu alebo domáci hrací kútik. S našimi sadami Aktivít pre deti od 1,5 a 2,5 rokov zvykneme vyrážať aj do terénu, pretože sa dajú ľahko zbaliť a kdekoľvek rozložiť. Vďaka tomu sa k týmto pomôckam dostanú aj deti, ktoré nechodia do Montessori škôlok, či dielničiek. A tiež nás baví pomáhať deťom v klasickej škole, keď si potrebujú abstraktné informácie (napr. v matematike) prežiť cez zmyslovú skúsenosť a poprepájať s tým, čo už vedia.

Od septembra 2019 majú všetci naši rodičia absolvované semináre, workshopy, prípadne kurzy Efektívneho rodičovstva / Rešpektovať a byť rešpektovaný alebo obdobné.   

Členské príspevky

 

- celodenné aktivity: 400 €

- poldenné aktivity:  35

- súrodenec: 10% zľava

- číslo účtu: SK30 8330 0000 0021 0181 6796

Termíny

 

- ranné príchody detí sú do 9.00

- odhlásenie stravy je možné do 7.45

- členské sa platí na mesiac vopred

- stravné sa platí za odjedené dni

Na stiahnutie

 

- zdieľaný google kalendár

- príprava na prvý deň (.pdf, 111kB)

2010 - present

2010 - present

© 2012 by ZDK with Wix.com

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Zvolenská 24

821 09 Bratislava

info@LittleMonkey.sk